Aktuality

Z VÝROBNEJ LINKY ZIŠIEL FIAT 500L S PORADOVÝM ČÍSLOM 500 000

 
  • Rekordným vozidlom je Fiat 500L vo verzii Cross v oranžovom odtieni Sicilia s lesklo čiernou strechou a dieselovým motorom 1.6 MultiJet s výkonom 120 k.
  • Model 500L bol na trh uvedený v roku 2012 a v roku 2017 prešiel modernizáciou. Už päť rokov po sebe sa drží na špičke svojho segmentu v Európe a je jasným lídrom na talianskom aj španielskom trhu.
  • Od roku 2017 dosahuje podiel modelu Fiat 500L na európskom trhu približne 22 percent a v Taliansku presiahol dokonca 55 percent. V januári 2018 zaznamenal rad 500L medziročný nárast predaja na európskom trhu vo výške 5 percent.
  • Fiat 500L je ideálnym vozidlom pre moderné rodiny. Jeho koncepcia Cool & Capable kombinuje ikonický štýl 500 a typickú funkčnosť talianskeho dizajnu.

 

Dnes zišiel z výrobnej linky v srbskej Kragujevaci Fiat 500L s poradovým číslom 500 000. Táto česť pripadla na model 500L Cross 1.6 MultiJet 120 k v oranžovom odtieni Sicilia s lesklo čiernou strechou. Nový rekord potvrdzuje úspech, ktorý tento model zaznamenáva už od svojho uvedenia na trh v roku 2012. Stačí spomenúť, že v Európe je už päť rokov po sebe medzi najobľúbenejšími modelmi svojho segmentu, a v Taliansku a Španielsku je dokonca absolútnou jednotkou danej triedy. Od roku 2017 dosahuje podiel tohto modelu na európskom trhu približne 22 percent, v Taliansku potom dokonca prekračuje 52 percent. Nové modely Cross a City Cross, ktoré boli predstavené v minulom roku, zdôrazňujú crossoverovú osobitosť modelu a na celkových výsledkoch radu sa podieľajú veľkou mierou.

Rovnako pozitívne sa zdajú byť aj výsledky za prvý mesiac roku 2018. Na európskom trhu vzrástol predaj medziročne o 5 percent a v Taliansku dosiahol podiel v danom segmente vyše 50%.

 

Aby si udržal svoje vedúce postavenie aj naďalej, prešiel Fiat 500L v roku 2017 modernizáciou, vďaka ktorej je ešte priestrannejší, zahŕňa viac technológií a súčasne sa môže pochváliť aj väčšou osobitosťou. Fiat 500L predstavuje ideálne riešenie pre rozmanité potreby moderných rodín a dokonale vystihuje koncept Cool & Capable, najmä vďaka kombinácii ikonického štýlu 500 a funkčnosti talianskeho dizajnu. Súčasný rad 500L zahŕňa tri verzie, pričom každá z nich má vlastnú osobitosť a špecifickú výbavu: Cross so vzhľadom crossoveru, o 25 mm väčšou svetlou výškou a novým voličom režimu jazdy, ďalej Urban, ktorá je ideálna pre život v meste a nakoniec Wagon, ktorá je k dispozícii so siedmimi sedadlami. Rad dopĺňa model 500L City Cross, mestský crossover, ktorý je určený pre vzrušujúce mestské dobrodružstvá, a nová špeciálna séria 500L Mirror s technológiou UconnectTM LINK, ktorá zahŕňa dotykovú obrazovku UconnectTM 7" HD LIVE a je kompatibilná so zrkadlením chytrých telefónov Apple CarPlay a Android AutoTM.

 

Nový rekord bol zaznamenaný v továrni Kragujevac, ktorá bola pre výrobu radu 500L úplne prepracovaná. Otvorená bola v apríli 2012 po troch rokoch intenzívnej práce a investícii vo výške jednej miliardy eur. Tá smerovala predovšetkým do infraštruktúry, renovácie budov a nových výrobných liniek, ako aj inštalácie najmodernejších zariadení a výrobných systémov. Dnes je Kragujevac jednou z najpokročilejších tovární FCA na svete.

 

Turín, 22. februára 2018