BEZPEČNOSŤ

Fiat 500 bol vytvorený podľa najprísnejších noriem a je tak jedným z najbezpečnejších vozidiel svojho segmentu. Stabilné a účinné brzdenie bolo u verzií s motorom 1.2 FIRE 69 k posilnené inštaláciou systému s väčšími brzdovými kotúčmi. Účinné a brilantné motory zaručujú agilitu a predvídateľné správanie. Stručne povedané, vozidlo je schopné prekonať kritické situácie s úplnou ľahkosťou.

Nový Fiat 500 je v štandarde vybavený 7 airbagmi (dva čelné, dva okenné, dva bočné a jeden kolenný). Nový model využíva tiež najmodernejšie technické riešenia pre zaistenie maximálnej kontroly nad vozidlom (aktívna bezpečnosť). Jedná sa o ABS s elektronickým rozdeľovaním brzdnej sily EBD, pokročilú elektronickú kontrolu stability ESP, protipreklzový systém ASR, Hill Holder pomáhajúci vodičovi pri rozjazdoch v stúpaní - a hydraulický brzdový asistent HBA, ktorý pomáha pri núdzovom brzdení.

Nový Fiat 500 je plný dynamiky a komfortu, takže je schopný absolvovať všetky cesty pohodlne a bezpečne. Tieto vlastnosti sú vylepšené usporiadaním zavesenia kolies. Vpredu je použité zavesenie McPherson, zatiaľ čo vzadu bola inštalovaná vlečená náprava s torznou priečkou. Zavesenie vychádzajúce z dizajnu Magneti Marelli bolo pre nový model úplne prepracované, aby zaistilo špičkovú ovládateľnosť a maximálnu úroveň komfortu.