EKOLÓGIA

Nový Fiat 500 je vybavený brilantnými, ale úspornými motormi, ktoré sú ohľaduplné k životnému prostrediu, čo dokazuje aj plnenie emisnej normy Euro 6.

Cenami ovenčený motor TwinAir so zdvihovým objemom 0.9 cm3 je k dispozícii s výkonom 85 k. Spotreba paliva v prvom prípade dosahuje v kombinovanej prevádzke 3,8 l/100 km s emisiami pod 90 g CO2/km. Nejde len o pozoruhodný výsledok v zmysle ekologickej udržateľnosti, ale aj o dôkaz, že táto technológia predstavuje konkrétne a dostupné technologické riešenie Fiatu s veľmi širokým záberom, čo je pre životné prostredie aj kapsu majiteľov kľúčové. Motory TwinAir sú perfektným príkladom, ako môžu technológie znížiť emisie a spotrebu paliva za prijateľnú cenu.

Nový rad Fiat 500 bude po uvedení na trh rozšírený o motor 1.2 l 69 k v konfigurácii Eco. Je vybavený šikovným alternátorom a špecifickým aerodynamickým paketom s novými 14 alebo 15palcovými kolesami s nízkym valivým odporom a vysokou odolnosťou voči opotrebovaniu. Táto evolúcia sa premieta do nezanedbateľnej úspory prevádzkových nákladov a má značný vplyv na životné prostredie. Jedno číslo za všetky: emisie CO2 dosahujú v tomto prípade iba 99 gramov na kilometer.

Nový Fiat 500 je jediným vozidlom segmentu, spoločne s Pandou, ktorý ponúka malý dieselový motor s tak pokročilou technológiou: jedná sa o motor 1.3 16v Multijet II 95 k, ktorý produkuje len 89 gramov CO2 na kilometer a spĺňa emisnú normu Euro 6.