Design

2011

 Fiat 500 vyhrál 12. ročník ceny za design Zlatý kompas

Fiat 500 získal najstaršiu a najprestížnejšiu európsku cenu za dizajn Zlatý kompas, čiže Compasso d'Oro ADI (Associazione per il Disegno Industriale - Asociácia priemyselného dizajnu). Päťstovke toto významné ocenenie udelila medzinárodná odborná porota na čele s profesorom Arturo Dell'Acqua Bellavitisem, riaditeľom nadácie a múzea dizajnu Triennale v Miláne.
Fiat 500 tak aj naďalej upútava pozornosť a potvrdzuje svoje postavenie toho najlepšieho "Made in Italy". Majstrovsky kombinuje inovatívny a originálny dizajn s najmodernejšími technológiami použitými pri výrobe motorov a v oblasti bezpečnosti i komfortu. Navyše s prestížnym 5hviezdičkovým ohodnotením EuroNCAP a ďalšími 40 oceneniami je celkovým víťazom na medzinárodnej úrovni.
Je to druhýkrát, kedy ocenenie "Compasso d'Oro ADI" bolo udelené niektorému z modelov Fiat. V roku 2004 to bol nový Fiat Panda.

 

2009

Fiat 500 – Auto roka 2009 v kategoríi design

Odborná porota zložená z 59 motoristických publicistov z 25 krajín, udelila modelu Fiat 500 v rámci medzinárodného autosalónu v New Yorku cenu World Car Design of the Year 2009.

 

2008

Fiat 500 vyhlásený za najsexi auto na svete 

Britský automobilový magazín Top Gear vyhlásil koncem července 2008 výsledky ankety o Nejvíce sexy auto na světě (Sexiest Car in the World). Velice nás těší, že tento prestižní titul získal Fiat 500. Legendární pětistovka (italsky Cinquecento) prý „nevypovídá o svém majiteli nic jiného, než že to je někdo, kdo nemusí nic předstírat“.

Britský automobilový magazín Top Gear vyhlásil koncom júla 2008 výsledky ankety o Najviac sexy auto na svete (Sexiest Car in the World). Veľmi nás teší, že tento prestížny titul získal Fiat 500. Legendárna päťstovka (taliansky Cinquecento) vraj "nevypovedá o svojom majiteľovi nič iné, než  to, že je niekto, kto nemusí nič predstierať"

 

2007

Fiat 500 a Fiat Bravo zvolené najkrajšími automobilmi na svete vo svojich kategóriach

Medzinárodná porota odborníkov zvolila na pätnástom ročníku súťaže o Najkrajší automobil sveta v kategórii malých áut nový Fiat 500 s osemnástimi bodmi a nemalým náskokom pred druhou Mazdou 2 s piatimi bodmi. Fiat exceloval aj v kategórii vozidiel nižšej strednej triedy, kde s prehľadom obsadil prvé miesto model Fiat Bravo. Fiat Bravo získal pätnásť bodov, nasledovaný na druhom mieste Peugeotom 308 s deviatimi bodmi.