01/2013 Fiat Group Automobiles S.p.A., Chrysler Group International LLC a GAC Group podpísali rámcovú dohodu o rozšíreníiespolupráce v Číne

Fiat Group Automobiles SpA, Chrysler Group International LLC. Guangzhou Automobile Group Co, Ltd (GAC Group) podpísali rámcovú dohodu o rozšírení spolupráce pri výrobe osobných automobilov predaji v Čine.
Dohoda bola podpísaná v sídle Chrysleru v Auburn Hills v štáte Michigan, a to Zeng Qinghong, generálnym manažérom GAC Grou a Mikom Manleym, prevádzkovým riaditeľom koncernu Fiat SpA pre región APAC, a  generálnym riaditeľom koncernu Chrysler Jeep Značky Group LLC.
Podľa rámcovej dohody tento spoločný podnik GAC, Fiat a Chrysler Group International, ktorý teraz vyrába Fiat Viaggio a do Číny dováža modely Fiat 500, Freemont,a  Bravo, rozšíri v nadchádzajúcom období svoju činnosť na čínskom trhu uvedením ďalších modelov z portfólia Fiat. Po značke Fiat je plánovaná aj lokalizácia značky Jeep, ktorá bude v Čine vyrábať automobily pre miestny trh.
"Po úspešnom uvedení prvého produktu našej spolupráce, Fiatu Viaggio, v septembri minulého roka, predstavuje táto dohoda ďaľší míľnik nášho partnerstva s Fiatom a skupinou Chrysler. To vytvára pevný základ pre spoluprácu a dosiahnutie ambicióznych cieľov  na čínskom trhu, "povedal Zeng Qinghong, Generálny riaditeľ skupiny GAC.
"Rok 2012 bol pre nás veľmi plodný. V Číne sme zaznamenali veľmi pozitívny ohlas na Fiat Viaggio. Súčasne dosiahla značka Jeep v Číne, ale aj celosvetovo rekordných predajných výsledkov, na čo sme veľmi hrdí, "povedal Mike Manley, prevádzkový riaditeľ Fiat SpA pre región APAC a generálny riaditeľ značky Jeep koncernu Chrysler Group LLC. "Rozšírenie dohody s našimi partnermi z GAC nám v Číne umožní plne rozvinúť potenciál značiek koncernov Fiat a Chrysler."

GAC Fiat Automobiles Co., Ltd.
Spoločnosť GAC Fiat Automobiles Co., Ltd. (GAC Fiat), ktorá vznikla v marci 2009, je spoločnou investíciou Guangzhou Automobile Group Co., Ltd. (GAC) a Fiat Group Automobiles a.s. (FGA) s 50percentným podielom oboch firiem. Počiatočná investícia predstavovala 5 miliárd jenov (RMB). Spoločnosť sa nachádza v rozvojovej zóne Changsha rozprestierajúce sa na ploche 700 000 m2. Podnik sa zaoberá predovšetkým výskumom a vývojom, výrobou, predajom a záručným a pozáručným servisom vozidiel, motorov a súčastí. Vo fáze I. dosiahne závod výrobnú kapacitu 140 tisíc vozidiel a vo fáze II. 300 tisíc vozidiel. V súčasnej dobe vyrába Fiat Viaggio a dováža modely Fiat Bravo, Fiat 500 a Fiat Freemont. Závod poskytuje priamo i nepriamo pracovné miesta pre 3000 zamestnancov. Viac informácií nájdete na www.gacfiatauto.com.

08/2012 Fiat pokračuje v posilovaní kontroly nad Chryslerem

Taliansky výrobca automobilov Fiat oznámil, že využije opciu na kúpu 3,3 percenta akcií Chrysleru. Podiel Fiat v americkej automobilke tak stúpne na 61,8 percenta.
Chrysler v posledných štvrťrokoch výrazne podporil hospodárske výsledky Fiatu. Poskytuje mu totiž možnosť kompenzovať slabý dopyt v Európe predajom automobilov na severoamerickom trhu, napísala agentúra Reuters.
Podľa jedného z analytikov automobilového sektora, ktorý si neželal byť menovaný, by Fiat za zvýšenie podielu mohol zaplatiť zhruba 200 miliónov eur (vyše päť miliárd korún).
Fiat začiatkom januára zvýšil svoj podiel v Chrysleri na 58,5 percenta z predchádzajúcich 53,5 percenta. Vlani v lete sa stal väčšinovým majiteľom Chrysleru po tom, čo dokončil prevzatie podielov vlád Spojených štátov a Kanady.

04/2012 Svetová premiéra nového sedanu Fiat Viaggio

  • Úplne nový Fiat vyrábaný v Číne
  • U čínskych predajcov v treťom štvrťroku roku 2012

 

Fiat predstavil 23. apríla na medzinárodnom autosalóne v Pekingu svoj úplne nový model Fiat Viaggio.

Viaggio (slovesnky cesta), ktorý ponesie na čínskom trhu meno Fei Xiang (lietanie), je prvým spoločným projektom Fiatu a Chrysleru. Jedná sa o globálny produkt s vysokou úrovňou kultivovanosti a dielenského spracovania, ktorý vstúpi do najžiadanejšieho čínskeho segmentu kompaktných sedanov.
Nový sedan Fiat Viaggio prináša jedinečnú zmes výkonu, účinnosti, dômyselnosti, technológií a dynamiky v elegantnom kabátiku typicky talianskeho strihu.
Nový štvordverový päťsedadlový sedan Fiat Viaggio je postavený na najmodernejšej platforme Fiatu CUSW (Compact US Wide), ktorú využíva aj Dodge Dart predstavený tento rok v januári na detroitskom autosalóne. Táto platforma je veľmi úzko odvodená od platformy Compact, na ktorej je postavený najpredávanejší model Alfy Romeo - Giulietta.
Fiat Viaggio je charakteristický dĺžkou 4679 mm, šírkou 1850 mm a rázvorom náprav 2708 mm. Prostredníctvom tohto modelu vnáša Fiat do najpredávanejšieho segmentu čínskeho trhu tie najvyspelejšie technológie a dizajn špičkovej úrovne.
Fiat Viaggio bude na čínskom trhu jediným automobilom svojho segmentu, ktorý ponúkne výhradne preplňované motory: 1.4 T-Jet v dvoch výkonových verziách 120k a 150 k. O prenos výkonu na predné kolesá sa bude starať manuálna päťstupňová alebo dvojspojková automatizovaná prevodovka DDCT vyvinutá v oddelení Fiat Powertrain.
Fiat Viaggio bol navrhnutý v Centro Stile Fiat v Turíne. Je charakteristický svojim nadčasovým dizajnom s čistými a elegantnými tvarmi a výraznými proporciami. Jeho tvár úplne jednoznačne prezrádza príbuznosť k značke Fiat. Vysoko moderný vzhľad podčiarkujú aj zadné koncové svetlá LED.
Nový sedan bude prvým automobilom značky Fiat vyrábaným v novom výrobnom závode v Changsha v provincii Hunan. Prvý Fiaty Viaggio zídu z výrobnej linky v júli a v predaji sa objaví v priebehu tretieho štvrťroka tohto roka.
Viaggio malo svetovú premiéru 23. apríla na medzinárodnom autosalóne v Pekingu. Tu sa pod jednou strechou, v prestížnej hale E4, predstavili spoločne značky GAC-Fiat (GAC - Guangzhou Auto Group čo Ltd.), Jeep, Chrysler, Maserati a Ferrari. Expozícia predstavila Fiat - Chrysler ako budúceho kľúčového hráča na čínskom automobilovom trhu.
 

09/2011 Fiat 500C a Jennifer Lopez – nový hviezdny pár

01/2011 Fiat SpA a Fiat Industrial SpA: dve nové skupiny, dve nové identity

Od 1. januára 2011 začnú na trhu samostatne fungovať dve skupiny s odlišnou identitou a logami: Fiat SpA a Fiat Industrial SpA. Rozdelenie odhlasovali stávajúci akcionári spoločnosti Fiat dňa 16. septembra 2010. Obe novovzniknuté skupiny budú kótované na Milánskej burze.

Skupina Fiat SpA, zameraná výhradne na automobilový priemysel, bude reprezentovaná logom, ktoré pozostáva z názvu FIAT napísaného charakteristickým logotypom vo výraznej modrej farbe. Nové logo vzniklo na základe potreby jasne odlíšiť skupinu od značky produktu a pritom zdôrazniť úlohu materskej spoločnosti v riadení početného zoskupenia rôznorodých značiek. Úlohou grafického stvárnenia loga bolo vizuálne spojiť históriu a budúcnosť. To vyústilo do novej interpretácie slávneho loga z minulosti, ktorý silne evokuje dve základné rysy - modernosť a inovatívnosť.

Skupina Fiat Industrial SpA, ktorá zastrešuje výrobu nákladných a úžitkových vozidiel, hospodárskych a stavebných strojov a ďalšie súvisiace aktivity v oblasti vývoja pohonných jednotiek a nových technológií, zachováva vizuálny koncept Fiat Group reprezentujúca silu veľkej priemyselnej skupiny. Na rozdiel od pôvodného loga sa však mení jeho farebné prevedenie. Pozadie je v tradičnej tmavomodrej farbe Fiat a názov Fiat Industrial je sýto zlatý. Nové logá navrhnutá spoločnosťou Robilant Associati nahradia súčasné logo Fiat Group používané od októbra 2005

10/2010 FIAT Punto Evo v klipu britskej legendy Faithless ktorý vznikol v Prahe

06/2010 Fiat Group Automobiles a Chrysler reorganizujú sieť Lancia-Chrysler

V máji 2010 roku začala ďalšia fáza integrácie predajných aktivít skupín FGA a Chrysler Group. Táto druhá etapa sa nesie v duchu integrácie predajných sietí značiek Chrysler a Lancia.

Hlavným cieľom je vytvoriť dobre fungujúce spojenie, aby sa plne využil potenciál oboch skupín. Táto synergia je tiež dôležitým krokom k vytvoreniu komplexnejšie predajnej siete a väčšej dostupnosti kvalitných náhradných dielov i služieb.

Nová štruktúra bude implementovaná vo všetkých európskych krajinách s výnimkou Veľkej Británie, kde Lancia zatiaľ nemá svoje zastúpenie, a kde bude aj naďalej zachovaná samostatná predajná sieť značky Chrysler.

Z tohto integračného procesu sa do roku 2014 zrodí približne 1000 nových európskych dílerstvo.

V súčasnej dobe spoločnosť FGA Capital začala tiež riadiť aktivity v oblasti finančných služieb pre sieť Chrysler, Jeep a Dodge v Európe.