Aktuality

FIAT NA MEDZINÁRODNOM AUTOSALÓNE V ŽENEVE 2018

  • V expozícii značky Fiat v Ženeve sa predstavia rodiny S-Design a Mirror, ktoré sú odpoveďou na najnovšie požiadavky v zmysle štýlu, mestskej osobitosti a konektivity.
  • Svetová premiéra nového modelu 124 Spider S-Design, ktorý je ideálny pre všetkých, ktorí túžia po emóciách s otvoreným nebom nad hlavou, silnom charaktere a dynamike. Roadster doplní modely 500X a Tipo vo verziách S-Design.
  • Modely 500X Mirror, 500 Mirror a 500L Mirror charakterizujú technológie a štýl. Vyznačujú sa infotelematickým systémom UconnectTM s funkciami zrkadlenia chytrých telefónov Apple CarPlayTM a Android AutoTM (na vybraných trhoch) a tiež špecifickými modrými odtieňmi karosérie a jedinečnými detailmi.
  • Mirror predstavuje prvú špeciálnu edíciu venovanú celej rodine 500, evolúcii ikony značky Fiat, ktorá po celom svete oslovila už milióny zákazníkov.
  • Špeciálne séria boli vždy jednou zo zvláštností značky Fiat, kľúčom k úspechu mnohých modelov radu Fiat a stoja aj za tajomstvom večnej mladosti ikony 500.

 

Značka Fiat sa na medzinárodný autosalón v Ženeve vracia s plnšou a kompletnejšou expozíciou. Ústrednou témou budú rodiny S-Design a Mirror, ktoré ponúkajú odpovede na najnovšie požiadavky v zmysle štýlu, osobitosti a konektivity.

Autosalón v Ženeve bude svedkom premiéry modelu 124 Spider S-Design, ktorý sa predstaví po boku modelov Tipo hatchback S-Design a 500X S-Design. Všetky vozidlá sa vyznačujú veľmi odlišnými vlastnosťami a sú určené vodičom, ktorí chcú vyjadriť svoju dynamickú osobnosť prostredníctvom vozidla s výraznou identitou.
Inými slovami povedané, modely S-Design sú riešením pre všetkých, ktorí hľadajú štýl a výbavu v osobitom, modernom a dynamickom balení. V tejto výbave sa jedná o vozidlá kombinujúce športovosť, štýl a zvodnosť, ktoré sú schopné očariť na prvý pohľad. Majú nezameniteľnú osobitosť, ktorá odráža mladú a dynamickú povahu svojich zákazníkov. Vôbec prvýkrát dochádza k tomu, že špeciálna séria sa rozširuje na celý modelový rad, pričom zasahuje oba svety značky Fiat, teda svet funkčných aj emotívnych vozidiel.

Expozícia značky Fiat v Ženeve však nebude len o verziách S-Design. V expozícii bude k videniu aj rodina Mirror, prvá špeciálna séria zahŕňajúca celú rodinu 500. Špeciálne série patrili vždy k zvláštnostiam značky a boli kľúčom k úspechu mnohých modelov, najmä potom ikonického Fiatu 500. Ten vznikol v rade verzií, ktoré skúmali nové teritóriá a prispievali k jeho večnej mladosti. Z tých nedávnych zaslúži zmienku 500C by Gucci, 500 by Diesel, 500 Riva alebo 500 60th a Anniversary, ktoré boli venované 60. výročiu ikony značky Fiat.

Od svojho uvedenia borí Fiat 500 všetky zažité pravidlá trhu a dokazuje, že aj malé vozidlo môže vytvárať rodinu dostupných a atraktívnych modelov schopných zabezpečiť maximálnu osobitosť a funkčnosť a významným spôsobom zasiahnuť do dejín automobilového sveta. Osemdesiat percent všetkých modelov Fiat 500 je predávaných mimo Taliansko, pričom táto ikona bola v roku 2017 lídrom na ôsmich trhoch sveta a v ďalších siedmich sa zaradila medzi najpredávanejšie modely.

S modelmi 500L a 500X sa Fiat 500 odklonil od tradičnej klasifikácie segmentov, pretože tieto vozidlá kombinujú vlastnosti hneď niekoľkých kategórií. Oba modely sa pritom stali meradlom svojich segmentov. Rodina 500 tak ponúka tri rôzne vozidlá v zmysle poslania a osobitosti, čím napĺňa požiadavky všetkých zákazníkov a rastúci dopyt po nových formách. Pritom ale naďalej zdieľa originalitu a charakteristický vzrušujúci štýl s ikonou Fiat 500.

Štýl a technológie predstavujú skutočne silné stránky nových špeciálnych sérií Mirror, ktoré zasahujú do celej rodiny 500. Spoločným menovateľom týchto modelov je infotelematický systém UconnectTM Live so 7palcovou dotykovou HD obrazovkou a funkciami zrkadlenia chytrých telefónov Apple CarPlayTM a Android AutoTM, ktorých poslaním je urobiť zážitok z jazdy úplne bezpečným.
Vďaka rodinám Mirror a S-Design spĺňa značka Fiat najnovšie požiadavky trhu a ponúka zákazníkom možnosť vyjadriť svoju identitu aj vozidlom, ktoré riadia.
Expozícia značky Fiat dopĺňa široká škála doplnkov a príslušenstva vyvinutá a navrhnutá značkou Mopar špeciálne pre každý model.

 

Rodina S-Design

Fiat 124 Spider S-Design

Na autosalóne v Ženeve si odkrúca svetovú premiéru nový Fiat 124 Spider v špeciálnej sérii, ktorá odráža dynamiku a športovosť triumfálneho dvojmiestneho roadsteru značky Fiat. Vozidlo v stupni výbavy Luxury disponuje ďalšími štylistickými detailmi, ktoré nepochybne oslovia priaznivcov vysokého výkonu a výrazných emócií za volantom s otvoreným nebom nad hlavou. Mopar®, oficiálny servisný partner značky Fiat v zmysle služieb, náhradných dielov a originálneho príslušenstva, cestnej asistencie a starostlivosti o zákazníkov, vybavil každý automobil exkluzívnym balíčkom príslušenstva. Nová kolekcia zahŕňa ochranný oblúk, rám predného okna a kryty vonkajších spätných zrkadiel v odtieni leštenej ocele. Tento jedinečný vzhľad dopĺňajú 17palcové ľahké zliatinové kolesá so špeciálnym dizajnom, logo s trikolórou na zadnej časti a športový červený pruh, ktorý zvýrazňuje klasické tvary bokov, nízke ťažisko a pozíciu sedadiel v blízkosti zadných kolies, a vytvára tak nezameniteľnú siluetu s proporciami skutočného športového vozidla.

A ak by samotný štýl nestačil, je tu ešte výbava, ktorá je na vrchole triedy. Fiat 124 Spider S-Design ponúka v štandarde štyri airbagy, automatickú klimatizáciu, rádio s MP3 prehrávačom, USB vstupom a štyrmi reproduktormi, ďalej kožené sedadlá a volant, spodnú časť a okraj prístrojového panela s viditeľným prešívaním, tempomat a bezkľúčový vstup a štartovanie. Vozidlo zahŕňa aj systém aktívneho zdvihnutia kapoty pre prípad nehody s chodcom, dvojitú chrómovanú koncovku výfuku a hmlové svetlá.

Emócie potom narastajú v okamihu naštartovania motora. Fiat 124 Spider S-Design je vybavený spoľahlivým zážihovým preplňovaným štvorvalcom 1.4 s technológiou MultiAir, ktorý poskytuje výkon 140 k a krútiaci moment 240 Nm. Pohonná jednotka je spojená s šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou. Výkonové parametre sú tiež úctyhodné, najvyššia rýchlosť dosahuje 215 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h zaberie len 7,5 sekundy (214 km/h a 7,6 sekundy s automatickou prevodovkou). Zavesenie modelu 124 Spider využíva dvojité priečne ramená vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu a bolo špeciálne odladené pre väčšiu stabilitu pri brzdení a v zákrutách. Riadenie s elektrickým posilňovačom je presné a má veľmi dobrú odozvu. Odladenie riadenia a zavesenia v spolupráci s ľahkým rámom, rovnomerným rozložením hmotnosti na nápravy a preplňovaným motorom zaisťuje dynamický zážitok z jazdy. Hluk, vibrácie a tvrdosť (NVH) sú na vynikajúcej úrovni, k čomu prispieva aj akustické čelné okno.


Fiat 500X S-Design

Fiat 500X v stupni výbavy S-Design predstavuje víťaznú kombináciu mestskej športovosti, štýlu a zvodnosti, ktorá ohromí na prvý pohľad. Vozidlo má skutočne nezameniteľnú osobitosť, ktorá odráža postoj súčasnej mladej a metropolitne založenej klientely.

Vozidlo vystavené v expozícii v Ženeve, S-Design Cross, je vybavené vysoko výkonným zážihovým motorom 1.4 MultiAir s výkonom 170 k, automatickou deväťstupňovou prevodovkou a pohonom všetkých kolies. Jeho karoséria v matnom odtieni zahŕňa exkluzívne detaily z leštené oceli vrátane bočných líšt, kľučiek dverí, predného spojlera, rámčekov zadných svetiel, kľučky batožinového priestoru a krytov zrkadiel. Vzhľad dopĺňajú zadné tónované okna. Vystavený automobil taktiež vyniká 18palcovými kolesami v dvojtónovej povrchovej úprave. A nakoniec sú tu xenónové svetlomety rovnako s leštenou povrchovou úpravou, ktoré modelu 500X poskytujú dynamický a výrazný vzhľad. Rad tmavých detailov charakterizuje aj interiér, napríklad prístrojový panel a lišty na stredovom tuneli a obložení dverí. Špecifické textilné sedadlá S-Design sa vyznačujú logom v medenom odtieni.

Verzia S-Design dodáva nezameniteľnej elegancii modelu 500X dotyk moderného štýlu a športovej osobitosti.

 

Fiat Tipo hatchback S-Design

Rodina Tipo zahŕňajúca štvordverový sedan a päťdverový hatchback a kombi zaznamenala v roku 2017 pozoruhodné predajné výsledky. Vo viac ako 50 krajinách regiónu EMEA bolo predaných vyše 180 000 vozidiel. V európskom segmente C zaznamenal model už druhý rok po sebe najväčší rast a dosiahol podielu na trhu vo výške 4,1%. Je stabilným lídrom v Taliansku s podielom 20,7% a so 70% predajov mimo Taliansko predstavuje druhý najglobálnejší rad značky Fiat, hneď po modeli 500.

Tajomstvo úspechu tkvie v bezkonkurenčnej hodnote poskytovanej kombináciou výraznej osobitosti, jednoduchej skladby radu, vysokej úrovne praktickosti vyjadrenej najpriestrannejším interiérom a batožinovým priestorom v kategórii, a prekvapivo nízkej ceny a prevádzkových nákladov.

Rodina S-Design by nebola kompletná bez modelu Tipo S-Design, ktorý je v Ženeve zastúpený päťdverovým hatchbackom v sivom odtieni karosérie Metropoli. Vozidlo je okamžite rozoznateľné vďaka osobitej širokej maske chladiča v čiernom odtieni Piano, ktorá zdôrazňuje vzhľad celej prednej časti. Agresívny vzhľad dopĺňajú bi-xenónové svetlomety v rovnakom prevedení ako maska chladiča, ktoré ponúkajú až o 30% väčší výkon ako štandardná verzia. Detaily v čiernom odtieni Piano sa objavujú aj na hranách športových vstupov vzduchu, ktoré obklopujú hmlové svetlá, a na krytoch vonkajších spätných zrkadiel. Nové 18palcové zliatinové kolesá s diamantovou úpravou dodávajú vozidlu ďalšiu porciu dynamiky. Vozidlo dopĺňajú tónové zadné okná a kľučky dverí vo farbe karosérie.
Interiér bol kompletne prepracovaný a ponúka sedadlá a doplnky, ktoré zvýrazňujú osobitosť modelu Tipo.

Dvojité prešívanie zdobí sedadlá v kombinácii kože a textílie, hlavicu radiacej páky a volant. Prístrojový panel ponúka detaily v čiernom odtieni Piano a zdobí ho sivá lišta v celej šírke interiéru. Volant a rámček riadiacej páky majú rovnako lesklý čierny odtieň ako predná časť vozidla.

Pod kapotou vystaveného modelu sa ukrýva dieselový preplňovaný motor 1.6 Multijet s výkonom 120 k, ktorý je spojený s dvojspojkovou automatickou prevodovkou. Výkon 120 k (88 kW) pri 3750 ot./min a najvyšší krútiaci moment 320 Nm pri 1750 ot./min zaisťujú výnimočnú pružnosť a rýchlu odozvu.

Verzia S-Design je k dispozícii v odtieňoch čierna Cinema, sivá Coloseum, červená Amore a biela Gelato. Ponuka motorov zahŕňa aj dieselový agregát 1.6 MultiJet s výkonom 120 k s manuálnou prevodovkou, zážihový motor 1.6 E-Torq s výkonom 110 k s automatickou prevodovkou a dvojpalivový agregát 1.4 T-jet spaľujúci LPG a benzín s výkonom 120 k. Táto štýlová verzia sa v krátkej dobe rozšíri aj na model Tipo kombi.

Okrem mnohých jedinečných estetických vlastností ponúka Tipo S-Design takisto najlepšie technológie a konektivitu už v štandarde, a to vrátane vysoko moderného infotelematického systému UconnectTM 7" HD Live s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením a kapacitnou technológiou, ktoré umožňuje ovládanie ako u tabletu. Ovládanie na volante umožňuje interakciu so Siri vďaka technológii Siri Eyes. Ostatne Fiat Tipo S-Design poskytuje najlepšie možnosti konektivity v rámci radu Tipo. Štandardná výbava zahŕňa funkcie zrkadlenia chytrých telefónov Apple CarPlayTM a Android AutoTM, ktoré motoristom umožňujú používať chytré telefóny vo vozidle bezpečne a intuitívne.

Apple CarPlayTM dovoľuje užívateľovi pristupovať ku kompatibilnému obsahu a aplikáciám nachádzajúcim sa v ich iPhone pomocou displeja rádia alebo hlasového ovládania. Motoristi si môžu prezrieť smerové inštrukcie v aplikácii Maps, vykonávať telefonické hovory, pristupovať k textovým správam a počúvať hudbu bez toho, aby spustili pozornosť s vozovky.

Systém je kompatibilný aj s Android AutoTM, ktorý prenáša zážitok Android do vozidla prostredníctvom zrkadlenia aplikácií a funkcií na centrálnom displeji. To užívateľovi umožňuje získavať informácie, používať funkcie Google a súčasne riadiť ľahko a bezpečne.

Motoristi môžu využiť službu Google MapsTM pre získanie smerových inštrukcií, alebo pristupovať k hudbe a komunikácii s priateľmi vďaka aplikáciám správ. 
Android Auto, Google Play a Google Maps sú ochrannými známkami spoločnosti Google Inc.

 

Rodina 500 Mirror

Rad Fiat s najlepšími možnosťami konektivity

Nová Rodina Mirror zapadá do dlhej tradície značky Fiat, ktorá sprístupňuje špičkovú výbavu a technológie zjednodušujúce život vodiča aj cestujúcich. Špeciálne série Fiat 500X Mirror, 500L Mirror a 500 Mirror sú vybavené najmodernejšími technologickými inováciami, ktoré motoristom umožňujú prakticky a bezpečne prepojiť svoje chytré telefóny s infotelematickým systémom UconnectTM.

V rámci rodiny Mirror môže byť 7palcový infotelematický systém UconnectTM HD Live (s dotykovou obrazovkou s vysokým rozlíšením) integrovaný s funkciou Apple CarPlayTM a Android AutoTM, ktoré užívateľom umožňujú odrážať prostredie ich chytrých telefónov na palubnom displeji a používať všetky funkcie úplne bezpečne.
Ovládače na volante a hlasové ovládanie Sirri umožňujú vodičovi komunikovať s hlavnými funkciami Uconnect bez rozptyľovania.

Nové technológie týmto u rodiny Mirror ale nekončia. Vodiči môžu do svojho vozidla inštalovať inovatívny systém Mopar Connect. Ten kombinuje diaľkové asistenčné služby a ovládanie pre zaistenie pokoja na cestách a umožňuje nepretržitú kontrolu vozidla prostredníctvom chytrého telefónu.

Na želanie sú potom k dispozícii zadná parkovacia kamera (len 500X a 500L) a integrovaná 3D navigácia TomTom.

Štýl trojice vozidiel bol inšpirovaný svetom technológií, počnúc karosériami v odtieňoch modrej, ktorá odkazuje na vysokú technologickú úroveň a konektivitu. Všetky tri verzie vynikajú tiež logom Mirror na stĺpikoch karosérie a radom chrómovaných detailov.

Nové špeciálne série 500 Mirror, 500X Mirror a 500L Mirror sú navrhnuté pre zákazníkov, ktorí sa zaujímajú o svet konektivity a hľadajú posledné trendy v oblasti infotelematiky, avšak so súčasným zameraním na štýl.

Konkrétne je Fiat 500 Mirror určený generácii milénia a prichádza vo verzii hatchback s presklenou strechou a tiež vo verzii kabriolet. Fiat 500L je vozidlom pre rodiny, ktoré chcú byť vždy pripojené. Na prianie je možné vozidlo kombinovať s novým modrým odtieňom Venezia s exkluzívnou matne sivou strechou a 17palcovými zliatinovými kolesami s diamantovou úpravou. 500X Mirror je vozidlom pre mladých dynamických motoristov. Vyznačuje sa úplne novým matným modrým odtieňom karosérie Jeans, 17palcovými matne čiernymi kolesami s diamantovou úpravou a bi-xenónovými svetlometmi. Vnútri je charakteristický exkluzívnou čelnou časťou prístrojového panelu v modrom odtieni Jeans a novým špeciálnym čalúnením, ktoré je v prípade sedadiel zvýraznené modrým prešívaním.

 

Apple CarPlayTM a Android AutoTM

Snáď najvyspelejším prvkom systému UconnectTM verzií Mirror je integrácia Apple CarPlayTM - najchytrejší a najbezpečnejší spôsob použitia iPhonu vo vozidle - a kompatibilita s Android AutoTM, novým infotelematickým systémom navrhnutým pre využitie všetkých funkcií Google.

Apple CarPlayTM dovoľuje užívateľovi pristupovať ku kompatibilnému obsahu a aplikáciám vo svojom iPhone cez displej rádia alebo pomocou hlasového ovládania.

Vďaka aplikácii Maps môže užívateľ zobraziť smerové inštrukcie optimalizované na základe dopravných podmienok či vyvolať miesta, ktoré nedávno navštívil. Môže tiež vykonávať telefonické hovory, pristupovať k textovým správam a počúvať hudbu bez toho, aby spustil oči z vozovky.

Systém je tiež kompatibilný s Android AutoTM, ktorý umožňuje zrkadliť aplikácie a funkcie z telefónu užívateľa na displeji vozidla, takže vodič získa požadované informácie počas jazdy ľahko a bezpečne.

Vodič môže využiť Google MapsTM pre získanie smerových inštrukcií a jednoduchý prístup k hudbe, multimediálnemu obsahu a svojim obľúbeným aplikáciám správ. Jednoduchá a bezprostredná interakcia so zariadeniami zaručuje pohodlie zachovania rovnakého operačného systému aj vo vozidle, nepretržité pripojenie a bezpečné riadenie, čo znamená skvelú kvalitu pobytu na palube a lepšiu ergonómiu.

Android Auto, Google Play a Google Maps sú ochrannými známkami Google Inc.

 

Fiat 500X Mirror

Nový Fiat 500X Mirror vychádzajúci zo stupňa výbavy Pop Star je dokonalou zmesou štýlu a technológií a je charakterizovaný exkluzívnymi farebnými kombináciami a špecifickou štandardnou výbavou. Vozidlo vystavené na autosalóne v Ženeve je vyvedené v osobitom matne modrom odtieni karosérie Jeans (k dispozícii na želanie) a s matne chrómovanými detailmi vrátane kľučiek dverí, bočných list, rámčekov hmlových svetiel, krytov zrkadiel a príplatkových strešných lyžín. Vzhľad je zvýraznený logom Mirror na stĺpikoch karosérie, elegantnými 17palcovými čiernymi kolesami s diamantovou úpravou a účinnými xenónovými svetlometmi. Rovnako svieži a mladistvý vzhľad je zjavný aj v interiéri s čelnou časťou prístrojového panela v exkluzívnom modrom odtieni Jeans a novým čalúnením s modrým prešívaním.
Súčasťou štandardnej výbavy je 7palcový systém UconnectTM HD Live, ktorý tak, ako u všetkých modelov rodiny Mirror, zahŕňa funkcie Apple CarPlay a Android AutoTM.

Vystavený automobil je vybavený zážihovým motorom 1.4 MultiAir s výkonom 140 k v kombinácii s dvojspojkovou prevodovkou DCT. Rad však zahŕňa aj zážihový motor 1.6 e-TorQ s výkonom 110 k, dieselové preplňované motory 1.3 Multijet II 95 k a 1.6 Multijet II 120 k, tiež s prevodovkou DCT, a dvojpalivový motor 1.4 T-Jet spaľujúci LPG a benzín s výkonom 120 k.

 

Fiat 500 Mirror

Fiat 500 Mirror sa vracia do Ženevy v modernizovanej verzii vychádzajúcej zo stupňa výbavy Lounge. K dispozícii je vo verzii kabriolet, ktorú reprezentuje aj vystavený model, a tiež hatchback s presklenou strechou. Nová špeciálna séria vyniká elegantnými chrómovanými detailmi, napríklad krytmi vonkajších spätných zrkadiel a lištou na prednom nárazníku, hmlovými svetlami, logom Mirror na stĺpikoch karosérie a exkluzívnym modrým odtieňom Azzurro Italia, ktorý je ponúkaný alternatívne k štandardným farbám.

Interiér hostí rad vynikajúcich prvkov vrátane 7palcového systému UconnectTM HD Live, ktorý je štandardom celej rodiny Mirror a zahŕňa funkcie Apple CarPlay a Android AutoTM. Verzia vystavená v expozícii značky Fiat na autosalóne v Ženeve taktiež predvádza 16palcové zliatinové kolesá a špeciálne sedadlá Mirror, ktoré sú ponúkané alternatívne. Vozidlo taktiež ponúka možnosť objaviť funkcie novej služby Mopar Connect. Fiat 500 Mirror je k dispozícii so všetkými motorizáciami verzie Lounge.

 

Fiat 500L Mirror

Fiat 500L Mirror vystavený na autosalóne v Ženeve predstavuje nové exkluzívne dvojtónové spracovanie karosérie v kombinácii modrého odtieňa Venezia a matne sivej strechy Combo a doplnený je chrómovanými doplnkami na prednom a zadnom nárazníku, bočných lištách a matne sivých krytoch zrkadiel. Výsledok je pozoruhodný a vizuálne evokuje svet špičkových technológií. To všetko je „certifikované" logom Mirror na stĺpikoch karosérie. Vystavené vozidlo je doplnené hmlovými svetlami, 17palcovými kolesami s diamantovou úpravou, prednou lakťovou opierkou, zadnými parkovacími senzormi s cúvacou kamerou a exkluzívnym audio systémom Beats. Pod kapotou sa nachádza dvojpalivový motor 1.4 T-Jet spaľujúci LPG a benzín. Fiat 500L je k dispozícii so všetkými motorizáciami stupňa výbavy Pop Star.

 

Mopar® Connect: vzdialené pripojenie, špičková ochrana

U nového radu Mirror je na želanie ponúkaný systém Mopar Connect. Ide o inovatívny súbor služieb pripojenia určených pre bezpečnosť a diaľkové ovládanie vozidla, ktoré je možné integrovať so službami Uconnect LIVE. Zákazníci, ktorí si zvolia Mopar Connect, majú prístup k celému radu doplnkových služieb cez aplikáciu Uconnect LIVE. Tie zahŕňajú cestnú asistenciu alebo dokonca pomoc v prípade nehody a lokalizáciu vozidla v prípade krádeže. Umožňuje tiež diaľkové ovládanie niektorých funkcií, ako je zamykanie alebo odomykanie dverí či odoslanie varovného hlásenia v prípade, že vozidlo prekročí povolený rýchlostný limit alebo predvolenú referenčnú zónu vyznačenú predtým na mape. Mopar Connect umožňuje sledovať polohu zaparkovaného vozidla a informácie o jeho stave, napríklad nabitie akumulátora, tlak v pneumatikách a hladinu paliva. Vďaka službám Mopar Connect má zákazník nepretržitý prístup k údajom o vozidle a je informovaný o tom, či a kedy je potrebný pravidelný alebo mimoriadny servis. To znamená, že zákazník ťaží z väčšej bezpečnosti a ochrany a tiež pokoja vďaka nepretržitej kontrole vozidla. To všetko vďaka prístupu cez chytrý telefón.

 

Expozícia Fiat

Expozícia v Ženeve je pripravená privítať návštevníkov s typicky talianskou eleganciou a štýlom. Jedná sa o úplne novú expozíciu, ktorá spĺňa požiadavky moderného dizajnu. Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve budú vozidlá Fiat a Abarth vystavené v jednej expozícii, čo podtrhne spojenie medzi oboma značkami. Tieto dva svety si zachovávajú svoje charakteristické znaky a budú prezentované v dvoch ľahko identifikovateľných oblastiach expozície, avšak bez jasného oddelenia.

Plynulá a dynamická expozícia prezentujúca oba svety bez zreteľných prekážok bude zahŕňať multimediálny obsah, ktorý bude viditeľný z každého uhla expozície. Jeho cieľom je sprostredkovať návštevníkom poznávaciu cestu svetmi značiek Fiat a Abarth.

Bude tu tiež špecializovaný priestor, v ktorom sa budú môcť návštevníci zoznámiť so svetom originálneho príslušenstva Mopar. Pozoruhodná bude aj expozícia zliatinových kolies, ktoré sú k dispozícii v 11 rôznych odtieňoch. Týmto spôsobom sa Mopar snaží ponúknuť maximálne možnosti personalizácie, čo je v dokonalom súlade s talianskymi tradíciami a teraz je v automobilovom priemysle veľmi rozšírené.

V expozícii a v jej okolí budú distribuované tiež informatívne letáky, ktoré verejnosť zoznámia s produktmi FCA Bank, finančnej spoločnosti špecializovanej na oblasť financovania automobilov. Spoločnosť pôsobí na hlavných európskych trhoch, vo Švajčiarsku prostredníctvom spoločnosti FCA Capital Suisse SA, a podporuje predaj vozidiel skupiny Fiat Chrysler Automobiles prostredníctvom inovatívnych finančných a lízingových produktov určených predajcom, súkromným zákazníkom aj spoločnostiam.

 

Turín, 28. februára 2018